(0 reviews)
Article number: 929453
In stock
Delivery: 2-3 business days
Compatible with
incl. VAT
Overview
Long battery life: Garmin replacement battery 361-00035-00, KE37BE49D0DX3, 1000mAh capacity
100% compatible replacement for your original Garmin 361-00035-00, KE37BE49D0DX3 battery
High-quality, tested cells for Garmin Sat Navs – for up to 1000 charging cycles
High-capacity, long battery life – 1000mAh for extended use between charges
Brand:
CELLONIC GPS Replacement Battery
Capacity: 1000mAh
Voltage: 3.6V - 3.7V
Cell Technology: Lithium Ion
Dimensions: 51.00 x 34.00 x 5.00mm
Alternative for / Replaces: Original 361-00035-00, KE37BE49D0DX3 battery
3-Year Guarantee
Technical details
Article number: 929453
Weight: 148 g
Length: 51 mm
Width: 34 mm
Height: 5 mm
Voltage: 3.7V