(0 reviews)
Article number: 938423
In stock
Delivery: 2-3 business days
Compatible with
incl. VAT
Overview
Is your Wacom remote control not holding its charge anymore? Original battery wearing out?
Long runtime, full compatibility: Wacom Express Key Remote battery with 1000mAh high capacity
100% compatible replacement – Replaces your original Wacom 1ICP5/34/50 1S1P battery
Long battery life, high capacity – 3.7V high conductivity battery, 1000mAh high capacity
No capacity loss – thanks to modern Lithium cells without memory effect technology
Fewer charging breaks – less time spent waiting for your device to charge
Suitable for – sub-zero and high temperatures - particularly weather and temperature resistant
Replacement 1ICP5/34/50 1S1P Battery for your Wacom Express Key Remote remote control
Brand: CELLONIC Remote Control Replacement Battery
Capacity: 1000mAh
Voltage: 3.7V
Cell Technology: Lithium Polymer
Dimensions: 52.50 x 34.00 x 5.30mm
Alternative for / Replaces: Original 1ICP5/34/50 1S1P battery
3-Year Guarantee
Technical details
Article number: 938423
Weight: 23 g
Length: 52 mm
Width: 34 mm
Height: 5.2 mm
Voltage: 3.7V