GPS Battery for Mitac Mio Mivue 388 - 450mAh 1ICP6/26/36 582535 Battery Replacement SatNav Sat Nav
(5 reviews)
Article number: 924235
In stock
Delivery: 2-3 business days
Compatible with
incl. VAT
Overview
Long battery life: Mitac replacement battery 1ICP6/26/36 582535, 450mAh capacity
Replacement Mitac battery – a perfect replacement battery for Mitac MIO Mivue 388 Sat Navs
100% compatible replacement for your original Mitac 1ICP6/26/36 582535 battery
High-quality, tested cells for Mitac Sat Navs – for up to 1000 charging cycles
High-capacity, long battery life – 450mAh for extended use between charges
Replacement 1ICP6/26/36 582535 battery for your Mitac MIO Mivue 388 Sat Nav
Brand:
subtel GPS Replacement Battery
Capacity: 450mAh
Voltage: 3.6V - 3.7V
Cell Technology: Lithium Polymer
Alternative for / Replaces: Original 1ICP6/26/36 582535 battery
3-Year Guarantee
Technical details
Article number: 924235
Weight: 15 g
Length: 35.6 mm
Width: 24.6 mm
Height: 5.8 mm
Voltage: 3.7V